top of page

Jak se u nás učíme

Díky rodinnému prostředí a malému počtu žáků můžeme každému dopřát individuální přístup. Pracujeme na silných i slabých stránkách vašich dětí, učíme děti spolupracovat a pomáhat si navzájem.

Cestina.png
Český jazyk
Seznámíme se s českým jazykem od úplného začátku. Písmenko po písmenku se naučíme plynuje číst a hezky psát, vyprávět pohádky a recitovat.
Cizi-jazyky.png
Cizí jazyky
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Naučíme se první slovíčka. Položíme základy znalosti cizích jazyků zábavnou a hravou formou.
Matematika.png
Matematika
Děti můžou počítat s tím, že se naučí sčítat, odčítat a dělit, a protože jsou zatím malé, tak i malou násobilku. Poznáme i základy geometrie.
Vytvarna-vychova.png
Výtvarná výchova
Budeme poznávat různé techniky kresby a malby. Namalujeme spoustu obrázků. Při jejich tvorbě využijeme dětskou kreativitu.
Prvouka.png
Prvouka
S dětmi budeme odhalovat tajemství přírody a poznávat svoje okolí. Rozvineme svoje znalosti o rodině a naučíme se pojmenovat její členy.
Telocvik.png
Tělocvik
Necháme odpočinout naše hlavičky, rozhýbeme těla a protáhneme svaly. Naučíme se základní cviky nebo budeme hrát různé pohybové hry.

Děti se můžou také těšit na hudební výchovu, kde si společně zazpíváme a naučíme se držet rytmus za pomoci různých doprovodných hudebních nástrojů. Ruce zaměstnáme také na hodině pracovních činností.

tužky

Proč rodiče a žáci oceňují naší školu

skola.png

Jsme škola BEZ ZVONĚNÍ

V naší škole nejsou děti stresovány nepříjemným zvukem školního zvonku. Vyučovací hodinu vlídně zahajuje a končí učitel.

podpora.png

Děti se vzájemně podporují

Větší děti jsou často v kontaktu s dětmi z mateřské školy. Jezdí spolu na výlety a účastní se řady různých akcí. Vzájemně se podporují a rozvíjejí.

bezpecnost.png

Bezpečné prostředí

Máme krásnou zahradu s moderně vybaveným hřištěm. Zakládáme si na bezpečnosti, na děti dohlížíme jak vevnitř, tak venku.

Kroužky

Činnosti v rámci školní družiny

Mimoškolní aktivity mohou dětem pomoci smysluplně trávit jejich volný čas. Rozvíjí své schopnosti a dovednosti, učí se nové věci, posilují svou sebedůvěru a prohlubují vzájemné vztahy se spolužáky.

Sportovní hry s jógou
Aktivita, ve kterém si děti zahrají spousty pohybových her a protáhnou svá těla. Zlepší svoji koordinaci pohybu a naučí se také, jak pracovat s dechem.
Výtvarná činnost
Děti se mohou díky výtvarným činnostem naučit správně držet tužku, štětec, stříhat nůžkami atd. Tvořivé činnosti jsou provázány s procesy tvorby, recepce a reflexe.
Deskové hry 

Děti se naučí spoustu různých deskových her. které ani nezná. Naučí se fair-play. Respektovat pravidla a svého soupeře. . Zapracujeme na rozvoji jejich dovedností.
Rozvoj čtenářské gramotnosti 
Aktivita je určena našim malým knihomolům, kteří si budou moci povídat o přečtených knihách, ale také pracovat s psanými texty i
 mluveným slovem. Jednou za měsíc navštíví i místní knihovnu.

 
stastne-deti-v-krouzku.png

Ve školním roce 2023/2024 mohou žáci v rámci školní družiny navštěvovat bezplatně kroužek anglického jazyka.

Kam dál na našich stránkách

Pokud potřebujete více informací o naší škole a nenašli jste je zde na webových stránkách, můžete se na nás obrátit. V pracovní dny od 7:30 do 15:00 na telefonním čísle 724 838 469 nebo napište na e-mail zsmsokrouhla@seznam.cz

bottom of page