Jak se u nás učíme

Díky rodinnému prostředí a malému počtu žáků můžeme každému dopřát individuální přístup. Pracujeme na silných i slabých stránkách vašich dětí, učíme děti spolupracovat a pomáhat si navzájem.

Cestina.png
Český jazyk
Seznámíme se s českým jazykem od úplného začátku. Písmenko po písmenku se naučíme plynuje číst a hezky psát, vyprávět pohádky a recitovat.
Cizi-jazyky.png
Cizí jazyky
Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Naučíme se první slovíčka. Položíme základy znalosti cizích jazyků zábavnou a hravou formou.
Matematika.png
Matematika
Děti můžou počítat s tím, že se naučí sčítat, odčítat a dělit, a protože jsou zatím malé, tak i malou násobilku. Poznáme i základy geometrie.
Vytvarna-vychova.png
Výtvarná výchova
Budeme poznávat různé techniky kresby a malby. Namalujeme spoustu obrázků. Při jejich tvorbě využijeme dětskou kreativitu.
Prvouka.png
Prvouka
S dětmi budeme odhalovat tajemství přírody a poznávat svoje okolí. Rozvineme svoje znalosti o rodině a naučíme se pojmenovat její členy.
Telocvik.png
Tělocvik
Necháme odpočinout naše hlavičky, rozhýbeme těla a protáhneme svaly. Naučíme se základní cviky nebo budeme hrát různé pohybové hry.

Děti se můžou také těšit na hudební výchovu, kde si společně zazpíváme a naučíme se držet rytmus za pomoci různých doprovodných hudebních nástrojů. Ruce zaměstnáme také na hodině pracovních činností.

tužky

Proč rodiče a žáci oceňují naší školu

skola.png

Jsme škola BEZ ZVONĚNÍ

V naší škole nejsou děti stresovány nepříjemným zvukem školního zvonku. Vyučovací hodinu vlídně zahajuje a končí učitel.

podpora.png

Děti se vzájemně podporují

Větší děti jsou často v kontaktu s dětmi z mateřské školy. Jezdí spolu na výlety a účastní se řady různých akcí. Vzájemně se podporují a rozvíjejí.

bezpecnost.png

Bezpečné prostředí

Máme krásnou zahradu s moderně vybaveným hřištěm. Zakládáme si na bezpečnosti, na děti dohlížíme jak vevnitř, tak venku.

 

Kroužky

Mimoškolní aktivity mohou dětem pomoci smysluplně trávit jejich volný čas. Rozvíjí své schopnosti a dovednosti, učí se nové věci, posilují svou sebedůvěru a prohlubují vzájemné vztahy se spolužáky.

Sportovní hry s jógou
(úterý)
Kroužek, ve kterém si děti zahrají spousty pohybových her a protáhnou svá těla. Zlepší svoji koordinaci pohybu a naučí se také, jak pracovat s dechem.
Výtvarný kroužek
(středa)
Děti se mohou díky výtvarným činnostem naučit správně držet tužku, štětec, stříhat nůžkami atd. Tvořivé činnosti jsou provázány s procesy tvorby, recepce a reflexe.
Klub komunikace v cizím jazyce 
(pondělí)

V klubu se děti naučí hravou formou základy němčiny, které jsou rozděleny do jednotlivých témat. Zapracujeme na rozvoji jejich komunikačních dovedností.
Čtenářský kroužek
(čtvrtek)
Kroužek je určen našim malým knihomolům, kteří si budou moci povídat o přečtených knihách, ale také pracovat s psanými texty i
 mluveným slovem.
stastne-deti-v-krouzku.png

Kroužky probíhají vždy v čase 13:15 až 14:00.

Kroužky jsou pro naše žáky zdarma v rámci školní družiny. Hlásit se na kroužky je možné na začátku školního roku (ale případně i průběžně).

Kam dál na našich stránkách

Pokud potřebujete více informací o naší škole a nenašli jste je zde na webových stránkách, můžete se na nás obrátit. V pracovní dny od 7:30 do 15:00 na telefonním čísle 487 726 050 nebo napište na e-mail zsmsokrouhla@seznam.cz